Najlepšie pláže v Uruguaji

Najlepšie pláže v Uruguaji

Kilometre jemného zlatistého piesku, pieskové duny oddeľujúce pobrežie od civilizácie, absencia barov, reštaurácií a hotelov. Lehátka a slnečníky prichádzajú a odchádzajú s návštevníkmi. K večeru sa menia na ihriská, a v noci ostávajú také ako ich vytvorila príroda. Spolu s uvoľneným životným tempom sú pláže v Uruguaji kúskom raja pod horúcim juhoamerickým slnkom. Raj, ktorý im my Európania môžeme len závidieť.

V Uruguaji za krásnymi plážami nemusíte cestovať ďaleko, tie lemujú takmer celé pobrežie. Tu je pestrý výber niektorých.

Punta del Diablo

Playa del Rivero a Playa de los Pescadores

Pláže obľúbené u surferov, rozdiel je len vo vlnách. Playa de los Pescadores ich má menšie a preto uvidíte viac surferských hodín tu. Na Playa del Rivero zas môžete pozorovať ostrieľanejších miestnych surferov. Tieto pláže sú populárnejšie, sú priamo v centre, no napriek tomu si viete nájsť miestečko tak, aby ste si so susedmi nezasahovali do osobnej zóny.

Playa Viuda

Dokonalá pláž, nekonečne dlhá, zaliata slnkom. Podvečer ideálna na sledovanie západu slnka, rande, či posedenie na kameňoch s fľašou piva v ruke.

best beach playa viuda during sunset

Playa Grande

Ako hovorí jej názov, je najväčšia, ale paradoxne nejmenej navštevovaná pláž v Punta de Diablo. Dostať sa na ňu dá iba autom, alebo krátkou prechádzkou cez skaly z Playa del Rivero. Má mierne vlny vhodné skôr pre detských surferov. Ideálne miesto ak preferujete priestor a pokoj.


Punta del Este

Playa Brava

Výškové budovy a široké bulváre v Punta del Este môžu na prvý pohľad odradiť a nejeden človek si takto dovolenku nepredstavuje, ale Playa Brava je od cesty oddelená pieskovými dunami, ktoré fungujú ako protizvuková stena. Keď si na tejto širokánskej pláži nájdete svoje miestečko, zabudnete kde ste. Jediné, čo budete počuť budú vlny mlátiace o pobrežie.

beach playa mansa punta del este

Playa Mansa

Na záveternej strane od prístavu až do mesta Maldonado sa tiahne Playa Mansa. Lemuje ju rušná promenáda, tak si dávajte pozor, aby vám neskrížilo cestu vodítko od psa, či bežec v plnej rýchlosti. Pohybové aktivity odporúčam skoro ráno, keď nie je tak teplo a ľudia ešte spia.


Montevideo

Playa de los Pocitos

Najpopulárnejšia pláž v Montevideu. Od Starého mesta je to kus cesty, ale ak sa nachádzate bližšie k štvrti Pocitos, je to príjemná prechádzka luxusnou časťou mesta.

Vo vyše miliónovom Montevideu je takto málo zaľudnená pláž počas letných prázdnin luxusom. Farba vody je dôkazom, že sme pri Río de la Plata, ale ľudia sa bez problémov kúpu. V tom teple sú radi, že sa majú kam ísť schladiť.

beach playa de los pocitos in montevideo
playa ramirez during sunset

Playa Ramírez

Bližšie k Parque Rodó a teda aj k centru Montevidea je Playa Ramírez. Večer je to obľúbené miesto na pozorovanie západu slnka.

playa ramirez at low tide
Keď je odliv, z jednej pláže sa stanú dve.

Colonia del Sacramento

Playa Urbana

Pozdĺž 5 km dlhej cesty rambla sa nachádza Playa Urbana. Je tu ale jeden rozdiel. Nekúpete sa v oceáne, ale v rieke. V Uruguaji a v Argentíne sú piesočnaté pláže aj pozdĺž riek, prezrádza to iba farba vody.

Ďalšie obľúbené pláže

Cabo Polonio

Patrí medzi populárne odľahlejšie miesta. Chodí sa tu spať so západom slnka, na internetové pokrytie zabudnite, ale atmosféra je jedinečná. Ak chcete pokoj a návrat do minulosti, Cabo Polonio je ideálne. Toto miesto bolo pôvodne v mojom itinerári, ale rozhodla som sa ostať dlhšie v Punta del Diablo.

La Pedrera a La Paloma

Dve susedné letoviská, populárne u surferov, zažívajú boom každé leto od novembra do marca. Ideálne miesta ak chcete nájsť kompromis medzi živým Punta del Este a pohoďáckym hippie Punta del Diablo.

Isla Gorriti

Ostrovček, na ktorý chodí každých 15 minút loď z prístavu v Punta del Este. Cena spiatočného lístka je 350 pesos (7€). Avšak pozor, majte aj náhradný program. To, či loďky premávajú, záleží od počasia. Ak je veterno a oceán rozhnevaný, lode nepremávajú.

Soňa.

One thought on “Najlepšie pláže v Uruguaji

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Späť na začiatok
error: Content is protected !!