Ako som zišla vulkán na šmykľavke

Ako som zišla vulkán na šmykľavke

Ľudia hovoria, že sa im pred smrťou premietol celý život. Ja som síce nemala umrieť, ale keďže som nevedela predvídať ani jednu stotinu sekundy, myslím, že mám nárok sa do tejto kategórie vmontovať. Mne sa pred očami nepremietol celý život. Celý čas som rozmýšľala len nad dvomi vecami: ako poraziť fyziku, a kedy už preboha zastavím!?

Výstup na vulkán Villarrica začal tak, že na úseku 5 km som zdolala prevýšenie 1400 m. Na vrchole si vravím, že po tom mesiaci túr, to bola celkom hračka. Najhoršie mám za sebou.

Nemohla som sa viac mýliť.

Vedela som, že dole sa po zasneženej časti pôjde na zadku, ale očakávala som, že to bude podobné tomu, ako sme sa v detstve klzakovali na sídlisku.

Na tomto mieste som sprievodcu začula hovoriť, že toto je šmykľavka, ktorou pôjdeme dole. Nad vtipom som sa pousmiala a pripravovala sa na posledných 20 minút výstupu na kráter.

Keď sme ale zišli dole, ukázalo sa, že nežartoval. Môj úsmev na tvári prezrádza, že v tom momente som bola ešte v hlbokom popieraní toho, čo ma čaká.

Dole som išla jedna z prvých a porušila som asi všetky inštrukcie, ktoré sme dostali. Ale keď raz stratíte kontrolu nad svojim telom a rútite sa po svahu sopky ako Clark Griswold vo Vianočných prázdninách, zabudnete na všetko a kričíte čo vám hrdlo ráči.

Reč tela, ktorú som aplikovala aj ja. 😀

Keď som po niekoľkých stovkách metrov konečne zastavila, bola som mimo šmykľavky a tak všeobecne mimo. Sprievodca sa ku mne snažil prehovoriť ale vôbec som ho nevnímala. Ďalšie úseky sme už išli dole spolu ako vláčik.

Takto nejak ten adrenalínový zážitok vyzerá

…a tak nejak som vyzerala ja. Ten svah je ale strmší ako sa zdá. Veď 1400 m na 5 km.

Po tom všetkom mi do smiechu nebolo ale s odstupom času to hodnotím ako veľmi zábavný príbeh so šťastným koncom. A veľmi rada o ňom všetkým hovorím, lebo pozerať sa na mňa musel byť zážitok sám o sebe.

A hoci som absolvovala bungee jumping a zoskok s padákom, ten adrenalín bol nič oproti tomu, čo som prežívala na tom snehu. Bol to zážitok, o ktorom budem rozprávať aj svojim vnúčatám. Zážitok, na ktorý sa nezabúda.

Lucky Traveller.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Späť na začiatok
error: Content is protected !!