Cestovať som chcela od detstva. Každý rok som prosila rodičov, aby sme išli na dovolenku. Stačilo mi aj ležanie na pláži cez cestovnú kanceláriu. Ale nie dlho. Moje veľké sny sa začali plniť po presťahovaní do Rumunska. Krajina mala nekonečné možnosti na objavovanie, a letisko v Bukurešti mi umožnilo dostať sa všade.

Naučila som sa cestovať sama

icon_backpacker

Ešte ako študentka som išla prvýkrát sama za kamarátmi do Španielska, a potom do Estónska. Ale v roku 2015 som sa vybrala na výlet prvýkrát ako jednotlivec. Navštívila som Český Krumlov, Mníchov, Salzburg a Hallstatt. Spala som cez couchsurfing, ktorý mal premiéru tiež. Niekoľko dní na to som rovnakým scenárom absolvovala výlet do Kodane, a potom do Madridu.

“Tieto tri výlety stačili na to, aby zmizli všetky moje obavy. Pochopila som, že cestovať sama je skvelé, jednoduché, a úplne normálne.”

Často dostávam otázku, ktoré miesto sa mi doteraz páčilo najviac​

Nedokážem na ňu odpovedať. Milujem New York, Neapol, aj Bukurešť. Balkán je pre mňa srdce Európy. Južná Amerika má prírodné krásy, pri ktorých som ostala v nemom úžase. Juhovýchodná Ázia a jej obyvatelia boli láska na prvý pohľad. Arabský svet ma fascinuje. Afrika je stále panenská a nepredvídateľná.

K písaniu blogu ma priviedlo fotografovanie

Momentálne mám 80 000 fotografií a videí z 50 krajín. Chcela som sa o ne podeliť. Hnevá ma ak vidím v médiách skreslené informácie a polopravdy. Neprikrášľujem ani obrázky, ani slová.

icon_camera

Prečo cestujem?

  • Dáva mi to vzdelanie a nefalšované informácie o svete.
  • Kontakt s ľuďmi všetkých rás, naboženstiev, pohlaví, sexuálnych orientácií, a kultúr.
  • Možnosť vidieť prírodné skvosty, ktoré som kedysi videla iba v dokumentárnych filmoch, a zvieratká, ktoré žijú vo svojom prirodzenom prostredí.
  • Zábavu s ľuďmi, ktorých stretnem, a vtipné príhody.
  • A hlavne uvedomelosť a zodpovednosť voči našej planéte, ktorú si každou cestou vážim viac.
  • Nevyčerpateľné bohatstvo.
Späť na začiatok
error: Content is protected !!